امنیت

اگر فعالیتهای مشکوکی در ایمیل خود دیدیم چکار کنیم؟

نویسنده: تفریح‌وار | انتشار: 2011/04/13

 

اگر دوستانتان دائماً شکایت می‌کنند که ایمیل‌های تبلیغاتی از طرف شما برای آنها فرستاده می‌شود، بدون اینکه روح شما هم از آن خبر داشته باشد… اگر ایمیل‌هایی که مطمئن هستید هنوز نخوانده‌اید در وضعیت «خوانده‌شده» قرار گرفته است… اگر تنظیمات ایمیل شما خود به خود تغییر کرده است… اگر جی‌میل هر از چندی به شما اخطار می‌دهد که حساب جی‌میل شما از فلان کشوری که هیچگاه بدانجا نرفته‌اید باز شده است… یا اگر هر فعالیت مشکوک دیگری در ایمیل خود مشاهده می‌کنید، توصیه می‌کنم تا قبل از اینکه دیگر نتوانید وارد حساب ایمیلتان شوید، راهنمای زیر را خوانده و گام‌های گفته‌شده را انجام دهید.

راهنمای زیر فهرست جامعی از کارهایی که باید انجام دهید تا امنیت ایمیل خود را بازگردانید ارائه داده است. البته اینجا فرض ما بر آن است که هنوز به ایمیلتان دسترسی دارید و فقط فعالیت‌های مشکوکی در ایمیل شما مشاهده می‌شود. این راهنما برای سرویس‌های ایمیل Yahoo، Gmail و Hotmail تهیه شده است اما اگر از سرویس‌دهنده دیگری استفاده کنید هم می‌توانید مفاهیم معادل این گام‌ها را در سرویس‌دهنده ایمیل خود پیدا کنید.

برای انجام این گام‌ها باید لینک صفحه تنظیمات ایمیل خود را که معمولاً در گوشه سمت راست بالای صفحه ایمیل شما قرار گرفته است پیدا کنید.

 

گام 1: رمز عبور خود را عوض کنید

اگر با وجود فعالیت‌های مشکوک هنوز هم می‌توانید وارد ایمیل خود شوید، سریعاً رمز عبور خود را عوض کنید.

Gmail: Mail Settings > Accounts and Imports > Change Password
Hotmail: More Options > Account Details > Change Password
Yahoo Mail: Mail Options > Account Information > Change Password

اگر رمز عبور قبلی شما ضعیف بوده است (از کجا بفهمم رمز عبورم قوی است؟)، این بار یک رمز خوب و قدرتمند انتخاب کنید که قابل حدس زدن نباشد (یک رمز عبور قوی در سه گام).

گام 2: ایمیل ثانویه (یا کمکی یا بازیابی) خود را کنترل کنید

ایمیل ثانویه (ایمیل کمکی/ ایمیل بازیابی)، آدرس ایمیلی است که موقع ثبت‌نام یا بعداً برای محکم‌کاری در تنظیمات ایمیل اصلی خود وارد می‌کنید تا اگر روزی هک شدید، از طریق این ایمیل ثانویه بتوانید رمز عبور خود را ری‌ست کرده و ایمیلتان را پس بگیرید.

اگر کسی توانسته باشد وارد حساب ایمیل اصلی شما شود و این ایمیل ثانویه را به دلخواه خود تغییر داده باشد، صد بار هم که رمز عبورتان را عوض کنید باز خواهد توانست به حساب شما دسترسی پیدا کند. اگر قبلاً این ایمیل ثانویه را تنظیم نکرده‌اید یا می‌بینید که تغییری کرده است، دوباره آن را به ایمیل ثانویه‌ای که می‌خواهید تغییر دهید.

Gmail: Mail Settings > Accounts and Imports > Change Password Recovery
Hotmail: More Options > Account Details> “Remove” e-mail
Yahoo Mail: Mail Options > Account Information > Update Password-Reset

گام 3: سؤال امنیتی خود (و جواب آن) را تغییر دهید

سؤال امنیتی در صورتی از شما پرسیده می‌شود که رمز عبور خود را فراموش کرده باشید. ممکن است هکر با حدس زدن سؤال و جواب امنیتی شما توانسته باشد به حسابتان دسترسی پیدا کند بنابراین بهتر است آنها را هم عوض کنید.

Gmail: Mail Settings > Accounts and Imports > Change Password Recovery
Hotmail: More Options > Account Details> “Remove” question
Yahoo Mail: Mail Options > Account Information > Update Password-Reset

گام 4: فورواردهای خود را بررسی کنید

برخی سرویس‌های ایمیل این قابلیت را دارند که ایمیل‌های دریافتی شما را به صورت خودکار برای آدرس دیگری فوروارد کنند. ممکن است کسی که به حساب شما دسترسی پیدا کرده است، ایمیل خودش را در قسمت فوروارد وارد کرده باشد تا هر ایمیلی که شما دریافت می‌کنید یک نسخه‌اش هم برای او ارسال شود. بنابراین قسمت فوروارد را حتماً بررسی کنید و اگر آدرس ایمیلی در این قسمت باشد که نمی‌شناسید، آن را حذف کنید.

Gmail: Mail Settings > Forwarding and POP/IMAP
Hotmail: More Options > Email forwarding
Yahoo Mail: Mail Options > POP & Forwarding

گام 5: سایر رمزهای خود را عوض کنید

اگر ایمیل شما واقعاً هک شده باشد و کسی توانسته باشد بدان دسترسی پیدا کند، سایر حساب‌های اینترنتی شما که با این ایمیل ساخته‌اید و نیز سایر حساب‌های اینترنتی که رمز مشابهی با رمز عبور ایمیل شما دارند هم در خطر هک شدن هستند.

مثلاً تصور کنید در سایت x با استفاده از ایمیل خود ثبت‌نام کرده‌اید. هکری که به ایمیل شما دسترسی پیدا کرده، ممکن است وارد سایت x شده و با ادعای اینکه رمز عبور سایت را فراموش کرده است، درخواست کند که رمز عبور برای ایمیل شما فرستاده شود. بقیه ماجرا هم که مشخص است. رمز عبور از طرف سایت برای ایمیل شما فرستاده می‌شود و هکر هم آن رمز را در ایمیل شما مشاهده می‌کند.

بنابراین رمزهای عبور سایت‌هایی که متصل به ایمیل شما هستند و نیز سایت‌های که رمز عبور یکسانی با رمز عبور ایمیل شما دارند را هم در سریع‌ترین زمان ممکن عوض کنید. اگر فکر می‌کنید داشتن چندین رمز عبور مختلف برای چندین سایت مختلف، کار سختی است توصیه می‌کنم این مطلب را بخوانید: «چگونه فقط یک رمز عبور برای همه جا داشته باشیم؟».


منبع: تفریح‌وار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

یک افزونه امنیتی برای کاربران فایرفاکس

نویسنده: تفریح‌وار | انتشار: 2010/12/30

 

اگر از علاقه‌مندان به داشتن امنیت بیشتر در هنگام مرور اینترنت هستید، حتماً به تفاوت https با http توجه کرده‌اید. به زبان ساده می‌توان مسئله را اینطور شرح داد که هنگامی که شما در حال مرور یک سایت معمولی غیر ایمن (که جلوی آدرس آن http قرار دارد) هستید، اطلاعات مبادله‌شده بین شما و سایت مربوطه به صورت رمزگذاری‌شده منتقل نمی‌شود و اشخاص ثالث خاصی می‌توانند به آن اطلاعات دسترسی پیدا کنند اما هنگامی که جلوی آدرس سایت مربوطه https می‌بینید، به معنای آن است که این اطلاعات رمزگذاری می‌شوند و شخص ثالثی که در بین راه به این اطلاعات نگاه می‌کند از آن سر در نخواهد آورد!

اگر یادتان باشد، قبلاً در پست دیگری تحت عنوان «یک افزونه فایرفاکس برای تغییر خودکار آدرس از http به https»، افزونه‌ای به نام Redirector معرفی کردیم. امروز افزونه‌ی جدیدی در فایرفاکس به نام HTTPS Everywhere را معرفی می‌کنیم که بطور خودکار، آدرس‌های غیر ایمن http شما را به https تبدیل می‌کند.

افزونه Https Everywhere

این افزونه بطور پیش‌فرض، این کار را روی سایت‌های خاصی که در آن تعبیه شده است انجام می‌دهد اما خود شما هم می‌توانید مجموعه سایت‌های دلخواه خود را به آن بیافزایید. البته به این نکته توجه داشته باشید که سایت مربوطه باید توانایی ارائه‌ی https را داشته باشد و گرنه تغییر ظاهری http به https دردی را دوا نمی‌کند.

برای نصب این افزونه به اینجا مراجعه کنید یا اگر بخواهید می‌توانید آن را بطور مستقیم از اینجا نصب نمایید.
بعد از اینکه افزونه را نصب کردید، تنظیمات آن از منوی زیر در فایرفاکس مشاهده نمایید:

Tools >  Addons > Https Everywhere

 

سایت‌هایی که می‌خواهید http آنها به https تبدیل شود را علامت بزنید. تمامی سایت‌های پیش‌فرض در حالت انتخاب‌شده قرار دارند. اگر بخواهید سایت‌های دیگری را هم به این مجموعه اضافه کنید، می‌توانید فایل XML ساده‌ای بسازید (قوانین مربوطه). مثلاً فایل xml مربوط به سایت فرضی xyz.com باید حاوی متن زیر باشد:

<ruleset name=”xyz”>
<rule from=”^http://xyz.com” to=”https://xyz.com”/>
<rule from=”^http://www.xyz.com” to=”https://www.xyz.com”/>
</ruleset>

شما کافی است این فایل XML را دانلود کرده و در فولدر زیر قرار دهید:

C:\Documents and Settings\your_user_name\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\your_firefox_profile\HTTPSEverywhere\UserRules

در صورتی که می‌خواهید سایت دلخواه خود را اضافه کنید، کافی است در فایل XML فوق به جای سایت xyz.com سایت دلخواه خود را قرار دهید و فایل xml ی که ساخته‌اید را در هر همان فولدر بالا بگذارید. توجه کنید که به ازای هر سایت، باید یک فایل XML به صورت فوق اضافه شود.

چطور بفهمیم https فعال است؟

هنگامی که در حال مشاهده یک صفحه https هستید، سه نکته زیر را در صفحه فایرفاکس خود بررسی کنید (طبق شکل زیر) تا از امنیت اتصال خود مطمئن شوید:

 

 1. نوار آدرس رنگی باشد
 2. اگر موس را روی قسمت رنگی آدرس بار نگه دارید، عبارت Verified By ظاهر شود
 3. قفل سالم (و نه شکسته یا دارای علامت تعجب) باشد

اگر این شرایط برقرار نیست، بدان معناست که اتصال https شما کاملاً ایمن نیست و برخی از اطلاعات به صورت غیرایمن و معمولی ارسال می‌شوند؛ بنابراین مواظب باشید!


منبع: تفریح‌وار هر روز یک نوشتار #ixzz2F6OK2L9f>http://www.tafreevar.com/2219/https-everywhere-firefox-addon#ixzz2F6OK2L9f

 

 

 

 

 

 

 

 

چه کسی نام مرا جستجو کرد؟

نویسنده: تفریح‌وار | انتشار: 2010/12/25

 

حتماً تا به حال پیش آمده است که نام همکاران یا دوستانتان یا خودتان را در گوگل جستجو کنید. یک سؤال: دوست دارید بدانید چه کسی نام شما را در گوگل جستجو کرده است؟ شرط می‌بندم که واقعاً مشتاق دانستن چنین چیزی باشید. اما متأسفانه گوگل این اطلاعات را در اختیار ما قرار نمی‌دهد. البته ترفندهایی برای فهمیدن اینکه نامتان چه میزان در ماه مورد جستجو قرار گرفته است وجود دارد اما چنین اطلاعاتی چندان جذاب نیست.

واقعیت آن است که هیچ راه قانونی‌ای برای اینکه دقیقاً بفهمید چه کسی دنبال نام شما در گوگل گشته است وجود ندارد اما می‌توانید بفهمید که از چه IP و از کجای دنیا و در چه زمانی نام شما مورد جستجو قرار گرفته است یا اینکه چه کلیدواژه‌هایی همراه با نام شما جستجو شده‌اند. برای بدست آوردن این اطلاعات باید تله بگذارید در این پست می‌خواهم سایت‌هایی را به شما معرفی کنم که شما را در گذاشتن این تله و شکار کسانی که دنبال نام شما در گوگل می‌گردند کمک می‌کند.

نحوه‌ی کار همه‌ی این سایت‌ها به این صورت است که پس از ثبت‌نام و پر کردن اطلاعات پروفایلتان در این سایت‌ها، کاری می‌کنند که اگر کسی نام شما را جستجو کرد، پروفایل شما در این سایت‌ها به عنوان یکی از اولین نتایج جستجو در گوگل ظاهر شود و شخص جستجوکننده به احتمال زیاد وارد آن سایت شود (چون معمولاً احتمال اینکه شخصی وارد اولین نتایج جستجوی گوگل شود بسیار زیاد است). تمام شد. به محض اینکه شخص مورد نظر روی لینک این سایت کلیک کند، همه اطلاعات او در سایت ذخیره شده و از طریق ایمیل در اختیار شما قرار می‌گیرد. در واقع شما با پهن کردن این دام، شرایط را برای یافته‌شدن خود توسط دیگران مهیا می‌کنید.

دو تا از این سایت‌ها عبارتند از:
1- Ziggs: عملکرد آن در بالا توضیح داده شد.

2- Academia: این سایت عملکردی مشابه با Ziggs دارد، با این تفاوت که حوزه پوشش اصلی آن را دانشگاهیان و محققین تشکیل می‌دهند.


منبع: تفریح‌وار هر روز یک نوشتار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

چگونه ایمیل اصلی خود را به هر سایتی ندهیم؟ با ایمیل موقت

نویسنده: تفریح‌وار | انتشار: 2010/12/23

 

فرض کنید می‌خواهید در سایتی ثبت‌نام کنید تا نرم‌افزاری یا کتابی را برای شما ایمیل کنند، یا اینکه می‌خواهید دیدگاه خود را در مطلبی از وبلاگی که خوانده‌اید بازگو کنید اما اجباراً از شما خواسته شده که ایمیل خود را وارد کنید. اکثر سایت‌ها و وبلاگ‌ها با اینکه می‌گویند از ایمیل شما برای فرستادن پیام‌های جفنگ (spam) به شما استفاده نخواهند کرد اما عملاً گهگاه اینکار را می‌کنند. مسلماً نمی‌خواهید از ثبت‌نام یا نظر دادن صرفنظرکنید. چاره‌ی این کار، استفاده از ایمیل‌های یکبار مصرف یا ایمیل‌های موقتی است. یعنی: به یکی از سرویس‌هایی که ایمیل یکبار مصرف رایگان می‌دهند مراجعه کرده و یک ایمیل یکبار مصرف تهیه کنید و کارتان را انجام دهید. این ایمیل تا چند ساعت یا چند روز یا حتی تا یک سال می‌تواند معتبر بوده و ایمیل‌های دریافتی را به صورت خودکار برای ایمیل اصلی شما ارسال کند (البته تمامی سرویس‌های ایمیل یکبار مصرف، این قابلیت آخری را ندارند).
در اینجا 22تا از بهترین سرویس‌های رایگان ایمیل یکبار مصرف را فهرست می‌کنم:

http://www.mailinator.com
http://www.mytrashmail.com
http://www.mailexpire.com
http://www.temporaryinbox.com/
http://www.maileater.com/
http://www.jetable.org/en/index
http://www.spambox.us/
http://www.guerrillamail.com/
http://www.spamhole.com/
http://10minutemail.com/
http://www.dontreg.com/
http://www.tempomail.fr/
http://www.tempemail.net/
http://www.pookmail.com/
http://spamfree24.org/
http://www.kasmail.com/
http://www.spammotel.com/
http://greensloth.com/
http://www.spamspot.com/
http://spam.la
http://www.mytempemail.com/
http://mailcatch.com/

از میان سرویس‌های فوق، Jetable و SpamMotel و MyTempEmail و MailCatch، قابلیت forward کردن خودکار ایمیل‌های دریافتی به ایمیل اصلی شما و نیز ارسال پاسخ به آنها از طریق ایمیل اصلی خود شما (بدون لو رفتن آن) را نیز دارند.


منبع: تفریح‌وار هر روز یک نوشتار #ixzz2F6RypiK4>http://www.tafreevar.com/514/disposable-emails-how-to-not-give-out-your-private-email-online#ixzz2F6RypiK4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

چگونه چندین رمز عبور قوی و به یادماندنی داشته باشیم؟

نویسنده: تفریح‌وار | انتشار: 2010/12/16

 

بسیاری از افراد هنوز از رمزهای ساده‌ای (مثل 12345) برای فعالیت‌های آنلاین خود استفاده می‌کنند اما اینکار به شدت خطرناک است و همواره توصیه می‌شود که رمزهای قوی و پیچیده و متفاوتی برای فعالیت‌های آنلاین مختلف خود داشته باشید. اما اینکار هم می‌تواند احتمال فراموش کردن رمزهای عبور متعددی که دارید را افزایش دهد. بنابراین باید تکنیکی برای ایجاد رمز عبوری قوی و پیچیده که در عین حال، به یاد سپردن آن نیز آسان باشد، برای خود داشته باشید.
در اینجا چند نکته و کلک ساده برای اینکه رمزهای قوی و جداگانه‌ای برای هر یک از اکانت‌های آنلاین خود ایجاد کنید را یادآوری می‌کنیم.

بطور کلی ویژگی‌های یک رمز عبور خوب و قوی را می‌توان به صورت زیر خلاصه کرد:

 • در واژه‌نامه‌ها یافت نشود
 • حاوی اعداد و کاراکترهای ویژه باشد
 • ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ باشد
 • طول آن کمتر از 10 کاراکتر نباشد
 • بسادگی نتوان آن را بر اساس اطلاعات شخصی شما (مانند تاریخ تولد، کد پستی خانه‌تان، شماره تلفنتان و غیره) حدس زد

گام اول: یک رمز پایه و به‌یادماندنی برای خود بسازید
از تکنیک‌های زیر می‌توانید برای اینکار استفاده کنید:

 • lo تبدیل می‌شود به 10
 • انتخاب یک جمله که خوب به یادتان می‌ماند و استفاده از حروف اول آن جمله؛ مثلاً جمله‌ی
 • Do Ta Te Talkhe, Tarikh O Tarke Sigar تبدیل می‌شود به DTTTTOTS
 • انتخاب یک کلمه به‌یادماندنی و معکوس کردن حروف آن؛ مثلاً love تبدیل می‌شود به evol
 • ابداع تکنیک خلاقانه‌ای مانند یکی از تکنیک‌های فوق که خاص خودتان باشد! مثلاً DTTTTOTS را تبدیل می‌کنم به DT4OTS
 • ترکیب تکنیک‌های فوق؛ مثلاً کلمه love را ابتدا معکوس کرده و سپس به صورت تصادفی با اعداد جایگزین کنیم تا بشود ev01
 • سعی در رعایت کردن اصول رمزگذاری قوی که بالاتر گفتیم، به مثال زیر توجه کنید:

کلمه به‌یادماندنی من ilovemyself است که طول مناسبی دارد اما از آنجا که در واژه‌نامه‌ها یافت می‌شود پس باید تکنیکی روی آن اعمال کنم؛ برای مثال، به جای l و o همه جا از عدد 1 و 0 استفاده می‌کنم. پس رمز من تبدیل می‌شود به i10vemyse1f. هنوز هم به اندازه کافی قوی نیست زیرا از کاراکترهای ویژه استفاده نکرده‌ام. بنابراین بین کلمات از علامت _ استفاده می‌کنم؛ بنابراین رمز من می‌شود i_10ve_myse1f  و برای اینکه از حروف بزرگ هم استفاده کرده باشم حروف اول کلمات را بزرگ می‌کنم تا بشود: i_10ve_MySe1f. به همین راحتی یک رمز عبور پایه و به‌یادماندنی برای خودم درست کردم.

البته تکنیک‌های فوق را هکرها هم می‌دانند پس بنابراین بهتر است خلاقانه فکر کنید و تکنیک‌های خاص خودتان را ابداع کنید. یک تکنیک خلاقانه شخصی را هیچ هکر و هیچ نرم‌افزاری نمی‌تواند شکست دهد! برخی از این تکنیک‌های خلاقانه می‌توانند اینها باشند:

 • استفاده از ! به جای i یا @ به جای a({فقط به یاد داشته باشید که اینکار را به صورت تصادفی انجام دهید و بعنوان یک قانون کلی استفاده نکنید)
 • love می‌تواند تبدیل شود به LoVe استفاده یکی‌درمیان از دکمه‌ی شیفت؛ مثلاً رمزی مانند   
 • تایپ کردن ده‌انگشتی با قراردادن انگشتان در خانه‌های اشتباه؛ مثلاً رمزی مثل love می‌تواند با یک ردیف بالاتر بردن انگشتان در هنگام تایپ کردن، تبدیل شود به o9f3
 • تصور کنید صفحه‌کلیدتان فارسی است؛ مثلاً رمزی مانند عشق می‌تواند تبدیل شود به uar

البته در مورد این دو تکنیک آخر حواستان باشد که ممکن است چیدمان صفحه کلید در همه‌ی کامپیوترها یکسان نباشد.

گام دوم: آزمودن رمز عبور در PasswordMeter

حال که رمز اولیه را ساخته‌اید می‌توانید آن را از نظر میزان پیچیدگی مورد آزمایش قرار دهید که در این پست، سایتی را برای اینکار معرفی کرده‌ام. این سایت به رمز شما از نظر میزان قدرت و پیچیدگی امتیاز داده و نکاتی را هم برای بهبود آن به شما گوشزد می‌کند.

گام سوم: ساختن رمزهای جداگانه برای حساب‌های مختلف

حال که رمز پایه‌ی قوی و به‌یادماندنی‌ای برای خود ساخته‌اید باید تکنیکی برای خود ابداع کنید که هر یک از اکانت‌های آنلاین شما به نحوی از این رمز پایه استفاده کند.

برای مثال، می‌توانید اولین سه حرف از سرویس آنلاین مربوطه را به جایی از رمز پایه‌ی خود اضافه کنید؛ برای مثال اگر رمز پایه من i_10ve_MySe1f باشد و بخواهم یک رمز عبور با استفاده از آن برای Gmail بسازم، چنین رمزی می‌سازم: i_10ve_MySe1f@Gma.
البته شما بهتر است تکنیک خاص خودتان را پیدا کنید! خلاقیت را فراموش نکنید.

چند نکته نهایی برای امنیت بیشتر (برای کسانی که وسواس بیشتری دارند):

 1. سعی کنید دو نوع رمز پایه داشته باشید. یکی برای فعالیت‌های بسیار مهم و یکی برای فعالیت‌های دارای اهمیت کمتر.
 2. به صورت مرتب، رمز عبور پایه خود و سپس رمزهای عبور حساب‌های مختلف را عوض کنید.

البته روش‌های دیگری هم که کمتر بر حافظه تمرکز دارد (و از نرم‌افزارهایی مانند KeePass و غیره استفاده می‌کنند) هم هست که در پست دیگری راجع به آن خواهم نوشت.


منبع: تفریح‌وار هر روز یک نوشتار #ixzz2F6SWbb1w>http://www.tafreevar.com/558/how-to-create-several-memorable-and-strong-passwords#ixzz2F6SWbb1w

 

 

 

 

بررسی سایتهای مشکوک به ویروس توسط 10 آنتی‌ویروس قوی

نویسنده: تفریح‌وار | انتشار: 2010/12/07

 

همه از فایل‌های ویروسی می‌ترسند اما سایت‌های ویروسی هم می‌توانند به همان اندازه ترسناک باشند چون به راحتی می‌توانند کامپیوتر شما را از راه مرورگرتان آلوده کنند. بنابراین بهتر است قبل از مشاهده سایت‌های مشکوک، ابتدا آنها را توسط چندین آنتی‌ویروس قوی اسکن کنیم.
پیشتر این امکان در مورد اسکن کردن فایل‌ها امکان‌پذیر شده بود؛ یعنی شما می‌توانستید فایل‌های مشکوک خود را برای یکی از این سرویس‌های آنلاین مانند VirusTotal, NoVirusThanks, Jotti, VirusChief, Filterbit بفرستید تا آنها فایل مربوطه را توسط انواع آنتی‌ویروس‌های قوی و بهنگام، اسکن کنند و نتیجه را به شما اطلاع دهند.
اما به تازگی، این کار برای اسکن کردن وب‌سایت‌ها نیز امکان‌پذیر شده است. سایتی که این سرویس رایگان را به شما می‌دهد URLvoid نام دارد.
روش کار به این صورت است:

 1. به سایت URLvoid بروید.
 2. آدرس سایتی که مشکوک به ویروس است را در جعبه بالای صفحه تایپ کرده و دکمه Scan Now را بزنید.
 3. سرویس URLvoid، سایتی که شما درخواست کرده‌اید را توسط 10 آنتی‌ویروس آنلاین قوی مورد بررسی قرار داده و نتیجه را به شما گزارش می‌دهد.

نتیجه اسکن سایت تفریح‌وار را می‌توانید در شکل زیر ببینید.

 

همانطور که می‌بینید، urlvoid از 10 آنتی‌ویروس مختلف (BrowserDefender، Google Diagnostic، MalwareDomainList، McAfee SiteAdvisor، McAfee Trusted Secure، MyWOT، Norton SafeWeb، TrendMicro Web Reputation، Web Security Guard) کرده و سایت تفریح‌وار را پاک تشخیص داده است.

موضوع: امنیت در دنیای مجازی برچسب‌ها: آنتی‌ویروس, سایت, سرویس, شناسایی, مرورگر, ویروس. علامت‌گذاری: پیوند جاودان. ارسال دیدگاه یا بازتاب: پیوند بازتاب.


منبع: تفریح‌وار هر روز یک نوشتار #ixzz2F6gGHrkn>http://www.tafreevar.com/1658/scan-virus-suspicious-website-antivirus#ixzz2F6gGHrkn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کپی‌برداری خودکار از محتویات کارت حافظه به محض اتصال

نویسنده: تفریح‌وار | انتشار: 2010/12/04

 

یکی از راه‌هایی که مطمئن شوید هیچگاه مشکلی برای فایل‌ها و مدارک مهمتان پیش نخواهد آمد، پشتیبان‌گیری از آنهاست. این مسئله در مورد فایل‌هایی که روی USB خود دارید از اهمیت بیشتری هم برخوردار می‌شود. زیرا ممکن است به راحتی گم شود یا اطلاعات آن به نحوی از بین برود و هیچ پشتیبانی از آن در جایی نگرفته باشید. نرم‌افزار USB Dumper یک نرم‌افزار قابل‌حمل کوچک است که می‌توان از آن برای گرفتن پشتیبان از محتویات USB بصورت خودکار و به محض اتصال آن به کامپیوتر استفاده نمود. تنظیمات این برنامه را می‌توان در فایل dump.ini که در کنار فایل اجرایی برنامه قرار دارد مشخص نمود. این تنظیمات عبارتند از:

[Pfade]

/ 0 نظر / 8 بازدید