ایزی وردز {easy words} برای پی سی

easy words:

http://www.easywords.eu/download.php?item=easywords-us-latest

مزیت این نرم‌افزار در رایگان بودن و کم‌حجم بودن آن است و نیز اینکه در پس‌زمینه اجرا شده و منتظر نمی‌نماند که شما به سراغ آن بروید، بلکه خود مانند یک معلم خصوصی به سراغ شما می‌آید!

Multiple Choice - Word Quiz Screen

شما می‌توانید این نرم‌افزار تحت ویندوز (هم 32 بیت و هم 64 بیت) را با حجم 1.7 مگابایت از اینجا دریافت نمایید. این نرم‌افزار در حال حاضر، محدود به زبان‌های انگلیسی، آلمانی و ترکی است اما شما خود نیز می‌توانید مجموعه کلمات دلخواه خود را به آن بیافزایید.

پس از نصب کردن برنامه، آن را اجرا کنید. ابتدا زبان برنامه از شما پرسیده می‌شود که می‌توانید به دلخواه خود انتخاب کنید (من انگلیسی را انتخاب می‌کنم چون آلمانی و ترکی را بلد نیستم). در پنجره‌ی Settings که اولین بار به صورت خودکار باز می‌شود، می‌توانید دیکشنری دلخواه خود را با زدن دکمه‌ی Browse اتنخاب کنید (من Pure English را اتنخاب می‌کنم که حاوی 1500 کلمه انگلیسی به انگلیسی مناسب برای آزمون GMAT می‌باشد). با زدن دکمه Create a New Dictionary نیز می‌توانید دیکشنری (یعنی مجموعه لغات) دلخواه خود را به این برنامه اضافه کنید.

سایر تنظیمات عبارتند از: مدت زمان بین دو سؤال، نوع سؤالات (چهارگزینه‌ای/جاخالی)، و اجرای اتوماتیک برنامه با بالا آمدن ویندوز. ضمناً برای نصب این برنامه باید Microsoft .NET Framework 3.5 را روی کامپیوتر خود قبلاً نصب کرده باشید (دانلود).

البته این نرم‌افزار، به دلیل محدودیت مجموعه لغات آن، یک نرم‌افزار ایده‌آل برای یادگیری لغات در زبان‌های مختلف نیست اما سادگی آن می‌تواند یک مزیت عالی برای آن باشد. در پست دیگری در مورد نرم‌افزار رایگان mnemosyne صحبت کردم که علاوه بر داشتن ویژگی‌های مثبت این نرم‌افزار، محدودیت‌های آن را نیز ندارد (در اینجا می‌توانید بخوانید). اگر هم در طول روز به میزان خوبی به اینترنت دسترسی دارید، استفاده از سرویس رایگان Quizlet هم می‌تواند برای شما در یادگیری زبان انگلیسی و نیز حوزه‌های یادگیری دیگر مفید باشد (اینجا بخوانید).


منبع: تفریح‌وار هر روز یک نوشتار
/ 0 نظر / 10 بازدید